Czym się zajmuję?

Terapia neuro-rozwojowa dzieci

Na podstawie osteopatycznego badania oraz oceny rozwoju dziecka stawiam hipotezę przyczyny dysfunkcji neuro-rozwojowej oraz prowadzę terapię zmierzającą ku poprawie zdrowia dziecka.

Terapia skolioz

Reedukacja nerwowo – mięśniowa połączona z terapią wisceralną, mobilizacjami oraz terapią traum.

Terapia neurologiczna

Pomoc zarówno pacjentom po udarach jak i w przewlekłych chorobach demielinizacyjnych jak np. SM, SLA, polineuropatia, borelioza, neuroborelioza

Terapia chorób reumatycznych

Regulacja procesów metabolicznych w organizmie człowieka poprzez dietę, suplementację, drenaż trzewny, desensytyzację współczulnego trzewnego układu nerwowego, moblizację i inne.

Terapia wisceralna

Pomocna w dysfunkcjach układu trawiennego i wydalniczego, w przypadku uporczywych zaparć, biegunek, refluxu, zgagi, bólów brzucha, bolesnych miesiączek. Jest to praca na narządach wewnętrznych, której celem jest przywrócenie równowagi napięć i elastyczności w obrębie samych narządów jak i systemów ich zawieszeń.

Terapia psychosomatyczna

Terapia dysfunkcji fizycznych (somatycznych) spowodowanych lękiem emocjonalnym, traumą, stresem, dziedziczeniem rodowym i wcieleniowym.

Akupunktura

Podczas zabiegu wykorzystuje się sterylne, jednorazowe i cienkie igiełki, które są aplikowane w odpowiednie punkty na ciele. Punkty te to najczęściej zagęszczenia zakończeń nerwowych, których stymulacja ma wpływ zarówno na centralny, jak i obwodowy układ nerwowy. Powoduje wydzielanie wewnętrznych substancji organizmu takich jak endorfiny oraz enkefaliny, które mają silne działanie przeciwbólowe. Jest to bardzo skuteczna metoda uwalniania od bólu

Osteopatia

To system leczenia manualnego człowieka, który w oparciu o anatomie, fizjologię i neurologię opisuje wpływ wszystkich układów ludzkiego ciała na siebie, wraz z emocjami oraz wszelkimi reakcjami stresogennymi. Pozwala postrzegać człowieka jako całość, nie dzieląc go na fragmenty. Umożliwia tym samym leczenie nie tylko objawu (np. bólu) – a jego przyczynę.

Pinoterapia

Pinopresura jest nieinwazyjną metodą rehabilitacji neurofizjologicznej, polega na przykładaniu w określonych miejscach do ciała pacjenta pinów lub pinokatów. Pozwala zmniejszyć napięcia stresowe ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Reguluje potencjały własne nerwów, wzbudza utracone przewodnictwo nerwowe. wpływa również na stan ukrwienia i trofiki tkanek.

Klawiterapia

Metoda opierająca się na wiedzy z refleksoterapii i akupunktury, poprzez przezskórną stymulację klawikami (specjalnymi narzędziami, kształtem przypominającymi gwoździe) wpływa na pracę narządów.

Fizjoterapia stomatologiczna

Polega na wyrównywaniu napięć w obszarze narządu żucia, mogące wywoływać ból, sztywność mięśni żucia, dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych, asymetria ruchu żuchwy, szczękościsk, bruksizm. 

Fizjoterapia uroginekologiczna

Polega na przywróceniu równowagi mięśniowo-powięziowo-nerwowej a wraz z tym prawidłowej funkcji narządów w obszarze miednicy mniejszej. Poddawane terapii są: bolesne miesiączki, nietrzymanie moczu, bolesne współżycia, obniżenie narządów, endometrioza.

Wkładki do butów

Wkładki wykonywane są indywidualnie pod pacjenta i jego postawę ciała. Badanie obciążania stóp wykonywane jest na platformie barometrycznej, dodatkowo dokonywana jest ocena chodu na bieżni, oraz ocena stóp. Wkładki wykonane są z różnych materiałów stabilizujących (włókna żywiczne, karbon) jak i amortyzujących (mikrogąbka, pianka EVA) aby zapewnić jednocześnie kontrolę stopy jak i dobrą amortyzację. Ponadto wkładki zawierają system derotacyjny korygujący całą postawę ciała.

Chiropraktyka

Rodzaj terapii manualnej, opartej na dokładnej analizie mechaniki narządu ruchu i znalezieniu relacji przyczynowo skutkowej pomiędzy strukturami aparatu ruchu (miednicą, kręgosłupem, czaszką) a czynnością układu nerwowego i hormonalnego.

Suche igłowanie (dry needling)

Sucha igła – metoda powszechnie znana w Europie, wykorzystująca igły akupunkturowe, polegająca na nakłuciu punktu spustowego znajdującego się w mięśniu, celem likwidacji aktywnego punktu spustowego. Mechanizm działania terapii jest złożony, najistotniejszy wpływ przypisywany jest repolaryzacji błon komórkowych oraz zwiększenie przepływu krwi do dysfunkcyjnego miejsca w mięśniu.

Terapia czaszkowo-krzyżowa (cranio-sacralna)

Forma leczenia związana z osteopatią, polegająca na przywracaniu homeostazy organizmu poprzez pracę na szwach czaszkowych, pływach, cyrkulacji płynu mózgowo-rdzeniowego, przywracaniu prawidłowego napięcia tkanek.

Terapia pijawką lekarską (hirudoterapia)

Związki zawarte w ślinie pijawek przenikają do organizmu człowieka i wywołują szereg zmian biochemicznych w tym działanie przeciwzakrzepowe, rozszerzające i uszczelniające naczynia krwionośne, przeciwbólowe, endorficzne, antybiotyczne. Ich wydzielina jest uważana za jedną z najskuteczniejszych, w pełni naturalnych, wieloskładnikowych substancji leczniczych. Jej skład możemy porównać do żywego laboratorium, które kilka sekund po badaniu dobiera w oparciu o biochemię żywiciela najodpowiedniejsze (dla jego krwi i stanu tkanek w okolicy żerowania) substancje o działaniu terapeutycznym.

Terapia dzieci

Jest to dynamiczny, często zabawowy rodzaj terapii, podczas której terapeuta palpacyjnie wyczuwa napięcia ciała dziecka i podąża za nimi stopniowo dążąc do uzyskania pozycji największego komfortu (uwolnienia). To rodzaj terapii, w której tak naprawdę to mały pacjent kieruje przebiegiem zabiegu, a specjalista jest pewnego rodzaju pomocnikiem (kluczem), który ma ułatwić maluchowi uwolnienie napięć z jego organizmu. Taką formą terapii można pomóc między innymi w problemach trawiennych, ruchowych, poznawczych.